ANASAYFA | HABER ARŞİVİ | VİDEO HABERLER | GÜNCEL | YEREL YÖNETİMLER | ULUSAL | SİYASET | KÜLTÜR SANAT | SPOR  

HABERLER | FACEBOOK : KANAL33 - INSTAGRAM : KANAL33 - TWITTER : MERSİNKANAL33 - WHATSAPP İHBAR HATTI : 0538 967 18 17    

SON DAKİKA |

Ahmet türk ve sırrı sakık’tan pkk’ya hendek resti | KANAL 33 TELEVİZYONU
Ahmet türk ve sırrı sakık’tan pkk’ya hendek resti...

Cizre, silopi ve sur’daki hendek savaşını bölgeye yaymak isteyen iş makinesi isteyen pkk’lı teröristler ahmet türk ve sırrı sakık’ın restiyle karşılaştı.

Terör örgütü pkk'nın cizre, silopi ve sur'daki hendek savaşını bölgeye yayma teşebbüsü, sağduyulu kürt belediye başkanlarını isyan ettirdi. Mardin ve ağrı belediye başkanları hendek kazmak için iş makinesi isteyen teröristlere rest çekti.

Terör örgütü pkk ile hdp'nin "öz yönetim" çağrılarına bölgedeki bazı hdp'li belediyelerin destek vermediği öğrenildi.

Cizre, sur, nusaybin ve dargeçit gibi ilçelerde yaşayan halkın yaşamını cehenneme çeviren terör örgütüne en büyük tepki kendi belediye başkanlarından geldi.

Ahmet türk 'hayır' dedi

Yaklaşık bir ay önce bir grup terörist, dtp'li kızıltepe belediye başkanı ismail asi'nin yanına giderek hendek kazmak için kepçe istedi. Teröristlerin talebi üzerine tek başına karar veremeyeceğini belirten asi, mardin büyükşehir belediye başkanı ahmet türk'ü arayarak "kepçe" talebini iletti. Öz yönetim ilan etmediği için örgütün hedefinde olan kızıltepe eş belediye başkanı asi, türk'ün 'hayır' cevabını pkk'lılara aktarınca tehdit edildi.

Ahmet türk, kepçe talebinde bulunan teröristlere cevaben, "hendekleri, halkımızın bahçesine kazıyoruz, bomba döşeyip patlatıyoruz, bunun halkımızdan başka kimseye zararı yok" diyerek kepçe vermeyeceklerini söyledi. Bunun üzerine teröristlerin, "biz bir yerde eylem yaptığımızda sizlerden izin alıyorduk ama bundan sonra yapacaklarımızı size söylemeyeceğiz" diyerek ayrıldığı öğrenildi. Bunun ardından pkk'nın baskısıyla nusaybin belediyesi devreye girerek, mardin büyükşehir belediye başkanı ahmet türk'ten iki kepçe istedi. Ancak türk, bu talebe de olumsuz yanıt verdi. Hendeklerden rahatsız olan türk'ün çevresine, "savaşı, yaşam alanına taşıyarak, halkı evlerinden çıkararak, eğitim, sağlık, ulaşım ve iletişim kanallarından mahrum ederek öz yönetim olmaz. Böyle öz yönetim mi olur? Yaşam alanını ortadan kaldırarak mücadele olmaz. Yapılanlar yanlıştır" şeklinde konuştuğu öğrenildi.

Örgüte boyun eğmedi

Terör örgütünün, çözüm sürecini bitirmesinden sonra partisini eleştirdiği öğrenilen türk'ün, yakın zamanda mardin sanayi ve ticaret odası'nda yapacağı konuşma metninin örgüt tarafından hazırlandığı, bunun üzerine türk'ün bu metni okumadığı da belirtildi. Türk'ün, örgütün vesayetine direnmesi üzerine sert şekilde baskıya maruz bırakıldığı da gelen haberler arasında.

 

Ağrı da reddetti

Hendeklerin kazılmadığı bir diğer kent olan ağrı'da da belediyenin hendekler için pkk'ya kepçe vermediği öğrenildi. Örgütün vesayetine ağrı belediye başkanı sırrı sakık'ın da boyun eğmediği ve hendekli öz yönetim ilanlarını doğru bulmadığı belirtildi.

Başkanlar rahatsız

Mardin büyükşehir belediyesi'nin yanında batman, kızıltepe ile birçok ilçe belediyesinin de terör örgütü pkk'ya tepkili olduğu belirtiliyor. Belediye başkanlarının, hdp yönetiminin aksine tavır belirlemesi ve yapılanları eleştirmesi parti içinde de ciddi tartışmaları beraberinde getirdi. Öz yönetim ilanlarına halkın destek vermediğini belirten birçok belediye başkanı, hendeklerin, barikatların halka direk zarar verdiğini ve partiye halk desteğini ciddi şekilde azalttığını düşünüyor.

Hdp'ye tepki büyüyor

Vatandaşların, hendeklerden dolayı huzursuz olduğunu ve tepki aldıklarını belirten bazı hdp'li belediye başkanlarının bu şikâyetleri hdp yönetimine de sunduğu öğrenildi.

 

KANAL 33 MOBİL


HAVA DURUMU

MERSIN
 

GEREKLİ LİNKLER
 

 

 

 

 

 
ANKET

  Kanal33'ü hangi saatler içinde daha sık izlemektesiniz..?


     AKŞAM

     GECE

     SABAH

     ÖĞLEN
  
  


ANASAYFA          |          İLETİŞİM           |           KÜNYE           |           GİRİŞ SAYFAM YAP           |           SIK KULLANILANLARA EKLE          |          GİZLİLİK İLKELERİ

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
kanal33.com.tr © Copyright 2010-2018 Tüm hakları saklıdır! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA