ANASAYFA | HABER ARŞİVİ | VİDEO HABERLER | GÜNCEL | YEREL YÖNETİMLER | ULUSAL | SİYASET | KÜLTÜR SANAT | SPOR  

HABERLER | FACEBOOK : KANAL33 - INSTAGRAM : KANAL33 - TWITTER : MERSİNKANAL33 - WHATSAPP İHBAR HATTI : 0538 967 18 17    

SON DAKİKA |

BAŞBAKAN YILDIRIM: ÖĞRENCİ SAYISINI ÖĞRETMEN SAYISINA BÖLDÜĞÜMÜZDE 17 ÖĞRENCİYE 1 ÖĞRETMEN DÜŞÜYOR... | KANAL 33 TELEVİZYONU
BAŞBAKAN YILDIRIM: ÖĞRENCİ SAYISINI ÖĞRETMEN SAYISINA BÖLDÜĞÜMÜZDE 17 ÖĞRENCİYE 1 ÖĞRETMEN DÜŞÜYOR......

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM, 81 İLDEN GELEN ÖĞRETMENİ KABUL ETTİĞİ PROGRAMDA YAPTIĞI KONUŞMADA, "ŞU ANDA ÖĞRENCİ SAYISI, OKUL SAYISI, DERSLİK SAYISI BAKIMINDAN ÖĞRETMEN SAYIMIZ YETERLİ GÖZÜKÜYOR. ÖĞRENCİ SAYISINI ÖĞRETMEN SAYISINA BÖLDÜĞÜMÜZDE SINIF BAŞINA DÜŞÜNE ÖĞRETMEN SAYISI 17. BİR SINIFTA 17 ÖĞRENCİYE 1 ÖĞRETMEN DÜŞÜYOR. BU GAYET İYİ BİR SAYI. SIKINTI NEREDE? DAĞILIMDA. BAZI YERLERDE EKSİK VAR, SINIFLAR KALABALIK. BAZI YERLERDE FAZLA VAR. ZAMAN İÇİNDE BU DENGE VE EŞLEŞTİRMEYİ YAPMIŞ OLACAĞIZ" DEDİ.

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ NEDENİYLE 81 İLDEN GELEN ÖĞRETMENİ ÇANKAYA KÖŞKÜ'NDE KABUL ETTİ. PROGRAMA 169 ÖĞRETMEN KATILDI.

"BEN BU HAYATTA BİR ANNELİĞİ BİR DE ÖĞRETMENLİĞİ ÇOK SEVDİM"

KABULE KATILAN ÖĞRETMENLER ADINA KONUŞAN ŞANLIURFA TEMSİLCİSİ ÖĞRETMEN AYSEL ÖSÜZ, "BEN BU HAYATTA BİR ANNELİĞİ BİR DE ÖĞRETMENLİĞİ ÇOK SEVDİM. İYİ Kİ ÖĞRETMENİM" DİYEREK DUYGULANDI.

"OECD ÜLKELERİ ARASINDA EN FAZLA ÖĞRETMEN OLMAK İSTEYEN KİŞİ TÜRKİYE'DE VAR"

MİLLİ EĞİTİM BAKANI İSMET YILMAZ KABULDE YAPTIĞI KONUŞMADA, "ÖĞRETMENLİK MESLEĞİNİN YERİ VE ÖNEMİ FARKLIDIR. ÇÜNKÜ ÖĞRETMEN HER MESLEĞİN YETİŞTİRİCİSİDİR. ÖĞRETMENİ MEZUNİYETİ OLMAYAN BİR ÖĞRENCİLİK OLARAK TANIMLAMAK YANLIŞ OLMAZ. ÖĞRETMENLİK MESLEĞİNE YÖNELİK İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINI BAŞLATTIK. ÖĞRETMEN STRATEJİ BELGESİ BU YIL RESMİ GAZETE 'DE YAYINLANDI. OECD ÜLKELERİ ARASINDA İSTATİSTİK YAPILMIŞ 'KİM ÖĞRETMEN OLMAK İSTİYOR?' DİYE. OECD ÜLKELERİ ARASINDA EN FAZLA ÖĞRETMEN OLMAK İSTEYEN KİŞİ TÜRKİYE'DE VAR. ÖĞRETMENDE BÖYLE BİR ALGI EKSİKLİĞİ OLSA İNSANLAR ÖĞRETMEN OLMAK İSTER Mİ? ÖĞRETMENLİK TÜRKİYE'DE EN SAYGIN, İTİBARLI MESLEKLERDEN BİRİDİR. ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE ÖĞRETMEN AKADEMİSİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ. YÖNETMELİK TASLAĞIMIZI HAZIRLADIK" DİYE KONUŞTU.

"DİNAMİK MODERN BİR EĞİTİM SİSTEMİNE SAHİP OLMAMIZ GEREKİYOR"

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM KABULDE YAPTIĞI KONUŞMADA, "ÖĞRETMENLER TÜRKİYE'NİN GELECEĞİDİR. 25 MİLYONUN ÜZERİNDE ÖĞRENCİMİZ VAR. NÜFUSUMUZ ÇOK GENÇ, ÇOK DİNAMİK VE ÖĞRENMEYE ÇOK AÇIK. DİNAMİK MODERN BİR EĞİTİM SİSTEMİNE SAHİP OLMAMIZ GEREKİYOR. EĞİTİM SİSTEMİMİZİ KALKINMA HEDEFLERİMİZE VE HIZIMIZA UYGUN BİR ŞEKİLDE GELİŞTİRMELİYİZ. GÖREVE GELDİĞİMİZ İLK ANDAN İTİBAREN EĞİTİMİ EN ÖNCELİKLİ ALAN OLARAK BELİRLEDİK VE EĞİTİM BÜTÇESİNİ BÜTÜN BAKANLIKLARIN BÜTÇESİNİN ÜZERİNE ÇIKARDIK, BİRİNCİ SIRAYA GETİRDİK. EĞİTİM BÜTÇESİ 2003 YILINDA 11 MİLYAR LİRA. ŞİMDİ 134  MİLYAR 727 MİLYON. YAKLAŞIK 3 MİLYAR DERS KİTABINI 15 YILDIR ÖĞRENCİLERİMİZE SENE BAŞINDA DAĞITIYORUZ. FATİH PROJESİYLE 65 BİN OKULUMUZA AKILLI ETKİLEŞİMLİ TAHTALAR YERLEŞTİRDİK" AÇIKLAMASINDA BULUNDU. 

"ÖNÜMÜZDEKİ SENE İÇERİSİNDE 500 CİVARINDA ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMASI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ"

YILDIRIM, "BUGÜN 1 MİLYONUN ÜZERİNDE BİR ÖĞRETMEN TOPLULUĞUMUZ VAR. GEÇEN 15 YILDA 584 BİN 288 YENİ ÖĞRETMEN ATAMASINI YAPTIK, EĞİTİM CAMİAMIZA KAZANDIRDIK.YİNE BU DÖNEMDE 4 BİN 522 ENGELLİ KARDEŞİMİZİN ÖĞRETMEN MESLEĞİNE ATAMASINI YAPTIK. ÖNÜMÜZDEKİ SENE İÇERİSİNDE 500 CİVARINDA ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMASI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ. SENENİN İLK AYLARINDA" DEDİ.

"ÖĞRENCİ SAYISINI ÖĞRETMEN SAYISINA BÖLDÜĞÜMÜZDE 17 ÖĞRENCİYE 1 ÖĞRETMEN DÜŞÜYOR"

YILDIRIM, "ŞU ANDA ÖĞRENCİ SAYISI, OKUL SAYISI, DERSLİK SAYISI BAKIMINDAN ÖĞRETMEN SAYIMIZ YETERLİ GÖZÜKÜYOR. ÖĞRENCİ SAYISINI ÖĞRETMEN SAYISINA BÖLDÜĞÜMÜZDE SINIF BAŞINA DÜŞÜNE ÖĞRETMEN SAYISI 17. BİR SINIFTA 17 ÖĞRENCİYE 1 ÖĞRETMEN DÜŞÜYOR. BU GAYET İYİ BİR SAYI. SIKINTI NEREDE? DAĞILIMDA. BAZI YERLERDE EKSİK VAR, SINIFLAR KALABALIK. BAZI YERLERDE FAZLA VAR. ZAMAN İÇİNDE BU DENGE VE EŞLEŞTİRMEYİ YAPMIŞ OLACAĞIZ" DİYE KONUŞTU.

"EĞİTİM YILI TAMAMLANMADAN CAZİM BEYİ GÖNDERDİLER"

İLKOKUL ANISINI ANLATAN YILDIRIM, "BİZİM HOCAMIZ CAZİM BEY ÇOK YAŞLI. GELİP OTURUYOR OTURDUĞU YERDEN HİÇ KALKMIYOR. BİR GÜN MÜFETTİŞ GELDİ. MÜFETTİŞ SORDUĞU SORULARIN HİÇBİRİNİ KİMSE BİLMİYOR. CAZİM BEY TER DÖKÜYOR TABİ. EĞİTİM YILI TAMAMLANMADAN CAZİM BEYİ GÖNDERDİLER. BİZ ÇOK ÜZÜLDÜK. BİZ ÇOK MEMNUNDUK HİÇ KIZMIYORDU. ÇOCUKLAR ÖYLE  TABİ FAZLA SIKIŞTIRILMAYI SEVMEZ" DEDİ.

"TEKLİ ÖĞRETİME GEÇMEK İÇİN 58 BİN YENİ DERSLİĞE İHTİYACIMIZ VAR"

TEKLİ ÖĞRETİME GEÇMEK İÇİN 58 BİN YENİ DERSLİĞE İHTİYAÇ OLDUĞUNU BELİRTEN YILDIRIM, "65 BİN 793 OKULUMUZ VAR. BU OKULLARIMIZDAKİ 282 BİN DERSLİĞİ SON 15 YILDA YAPTIK. ŞİMDİ BİR KARAR ALDIK  2019 SONUNDA BÜTÜN OKULLARIMIZDA TEKLİ EĞİTİME GEÇECEĞİZ. BU İDDİALI BİR KARAR. HATTA ŞU MÜJDEYİ DE VEREBİLİRİM; BAZI İLLERİMİZDE ŞİMDİDEN GEÇMELER OLDU. TEKLİ ÖĞRETİME GEÇMEK İÇİN 58 BİN YENİ DERSLİĞE İHTİYACIMIZ VAR. ÖNÜMÜZDEKİ 2 YILDA 58 BİN DERSLİĞİ HAYDİ HAYDİ YAPARIZ. BÖYLECE YURT GENELİNDE TEKLİ EĞİTİMİ DE İNŞALLAH BAŞARMIŞ OLACAĞIZ. EĞER YAPTIĞINIZ İŞ SİZİ MUTLU ETMİYORSA BAŞARI MÜMKÜN DEĞİLDİR. BU İŞ SADECE PARA İLE YAPILACAK BİR İŞ DEĞİL" AÇIKLAMASINDA BULUNDU.

"SEMİHA HANIM, 'BEYİM' DEYİNCE MÜDÜR, 'BİR DAHA GELMESİN' DEMİŞ"

ÜNİVERSİTE YILLARINDAKİ BİR ANISINI DA ANLATAN YILDIRIM, "BİZ ERKEN ÜNİVERSİTEDEYKEN SEMİHA HANIMLA EVLENDİK. ÜNİVERSİTEDE ÇOCUĞUMUZ OLDU. BİR GÜN HASTAYDI 'SEN GİT BENİM YERİME DERS VER' DEDİ. BENİM DE HOŞUMA GİTTİ ÖĞRENCİYEYKEN ÖĞRETMENLİĞE TERFİ ETTİM. GİRDİĞİM SINIFTA ÇOCUKLAR BENİ GÖRMEZDEN GELİYOR. BİR GÜRÜLTÜ UĞULTU. BAĞIRDIM ORALI OLAN YOK. HAMLE YAPTIM ÇOCUĞUN BİRİNİ HAVYA KALDIRDIM BİRDEN BİRE ÇIT SES KESİLDİ. GÜÇ BELA TAMAMLADIK DERSİ. ÖBÜR GÜN SEMİHA HANIMI MÜDÜR BEY ÇAĞIRMIŞ; 'O SENİN  DERSİNE GİREN KİMDİ?' DEMİŞ. SEMİHA HANIM, 'BEYİM' DEYİNCE MÜDÜR BEY, 'DERSLER BOŞ KALSIN SEN ONA SÖYLE BİR DAHA GELMESİN' DEMİŞ. YANİ HER BİLİRİM DİYEN ÖĞRETMEN OLMUYOR" İFADELERİNİ KULLANDI.

"SİZLERDEN TEK BEKLENTİMİZ; YAVRULARIMIZA GELECEK UMUDU, HEYECANI AŞILAYIN"

ÖĞRETMENLİK MESLEĞİNİN KUTSAL OLDUĞUNU VURGULAYAN YILDIRIM, "KUTSAL BİR GÖREVİ YERİNE GETİRİYORSUNUZ. HEPİNİZİN SEVGİ, AŞKLA MESLEĞİNİZİ YAPTIĞINIZI BİLİYORUM. SİZLERDEN TEK BEKLENTİMİZ; YAVRULARIMIZA GELECEK UMUDU, HEYECANI AŞILAYIN. ÖĞRENCİLERİMİZE MUTLAKA, VATAN, MİLLET, BAYRAK SEVGİSİNİ AŞILAMAYI İHMAL ETMEYİN. EN BÜYÜK BELAMIZ TERÖRLE MÜCADELENİN DE İLACI DA BİRLİĞİMİZİN, BERABERLİĞİMİZİN, TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜN KÜÇÜK YAŞLARDA GENÇLERİMİZİN ZİHNİNE İLMEK İLMEK İŞLENMESİDİR. MUTLAKA SABIRI ÖĞRETİN" DİYE KONUŞTU.

"ENGELLİ ÖĞRENCİSİNİ KUCAĞINDA TAŞIYAN SİVASLI HAKAN ÖĞRETMEN GİBİ FEDAKAR ÖĞRETMENLERE İHTİYACIMIZ VAR"

YILDIRIM, "ENGELLİ ÖĞRENCİSİNİ DÖRT YIL BOYUNCA SINIFTA KUCAĞINDA TAŞIYAN SİVASLI HAKAN ÖĞRETMEN GİBİ FEDAKAR ÖĞRETMENLERE İHTİYACIMIZ VAR. ÖĞRENCİLERİYLE DENEY YAPAN, İCAT ORTAYA KOYAN ONLARI YARIŞMALARA HAZIRLAYAN YAPTIKLARIYLA GURUR DUYAN ÖĞRETMENLERE İHTİYACIMIZ VAR. SİZLERE OLAN MİNNET DUYGULARIMIZI ANLATMAYA KALKSAK SAATLER DEĞİL GÜNLER YETMEZ" DEDİ.

KANAL 33 MOBİL


HAVA DURUMU

MERSIN
 

GEREKLİ LİNKLER
 

 

 

 

 

 
ANKET

  Kanal33'ü hangi saatler içinde daha sık izlemektesiniz..?


     AKŞAM

     GECE

     SABAH

     ÖĞLEN
  
  


ANASAYFA          |          İLETİŞİM           |           KÜNYE           |           GİRİŞ SAYFAM YAP           |           SIK KULLANILANLARA EKLE          |          GİZLİLİK İLKELERİ

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
kanal33.com.tr © Copyright 2010-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA