ANASAYFA | HABER ARŞİVİ | VİDEO HABERLER | GÜNCEL | YEREL YÖNETİMLER | ULUSAL | SİYASET | KÜLTÜR SANAT | SPOR  

HABERLER | FACEBOOK : KANAL33 - INSTAGRAM : KANAL33 - TWITTER : MERSİNKANAL33 - WHATSAPP İHBAR HATTI : 0538 967 18 17    

SON DAKİKA |

ULUSLARARASI ATOMEXPO 2018 NÜKLEER ENERJİ FUARI SOÇİ’DE YAPILDI | KANAL 33 TELEVİZYONU
ULUSLARARASI ATOMEXPO 2018 NÜKLEER ENERJİ FUARI SOÇİ’DE YAPILDI...

MERSİN AKKUYUDA TEMELİ ATILARAK YAPIMINA BAŞLANAN VE 2023 YILINDA İL BÖLÜMÜNÜN HİZMETE BAŞLAYACAĞI AKKUYU NUKLEER GÜÇ SANTRALİNİN YAPIMINI ÜSTLENEN ROSATOM GENEL MÜDÜRÜ,ATOMEXPO 2018 FUARINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU. ALEKSEY LİHAÇEV, NÜKLEER ENERJİNİN TEMİZ ENERJİ ÜRETİMİ ALANINDA ÖNEMLİ BİR KAYNAK OLDUĞUNU BELİRTEREK, "BU YÖNÜYLE NÜKLEER ENERJİ, ÇEVRECİ ENERJİ ÜRETİMİNİN EN ÖNEMLİ VE VAZGEÇİLMEZ PARÇALARINDAN BİRİDİR." DEDİ.

RUSYA'NIN SOÇİ' KENTİNDE BU YIL 10'UNCUSU DÜZENLENEN "ULUSLARARASI ATOMEXPO 2018 NÜKLEER ENERJİ FUARI"NA40'TAN FAZLA ULUSLARARASI HEYET KATILDI."BU YIL ANA TEMASI 'KÜRESEL ORTAKLIK - ORTAK BAŞARI'   OLAN FUARA MERSİN GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI TURGAY DERMİRTAŞ VE GAZETECİLER DE KATILDI.

ROSATAM GENEL MÜDÜRÜ ALEKSEY LİHAÇEV FUARDA  YAPTIĞI KONUŞMADA, FORUMUN, NÜKLEER ENERJİYE OLAN İLGİNİN SÜREKLİ ARTTIĞINI BİR GÖSTERGESİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.ATOMEXPO'NUN EN ÖNEMLİ AMAÇLARINDAN BİRİNİN DÜNYA NÜKLEER ENERJİ SEKTÖRÜNDE KABİLİYET VE YETKİNLİĞİN GELİŞTİRİLMESİ OLDUĞUNA İŞARET EDEN LİHAÇEV, ETKİNLİĞE BU YIL 66 ÜLKEDEN TEMSİLCİNİN KATILDIĞINI İFADE ETTİ.

LİHAÇEV, 40'TAN FAZLA ULUSLARARASI HEYETİN DE FUARA KATILDIĞINI DİLE GETİREREK, "BU YIL 10'UNCUSU DÜZENLENEN FORUMUN ANA TEMASI 'KÜRESEL ORTAKLIK - ORTAK BAŞARI'. BU TAMAMEN DOĞRU BİR TEMA. ÇÜNKÜ İŞ BİRLİĞİ, UZUN VADELİ ORTAKLIK İLİŞKİLERİNİN KURULMASI HEPİMİZİN GELİŞMESİNE VE BİRLİKTE İLERLEMEMİZE OLANAK SAĞLIYOR. AYRICA NÜKLEER ENERJİ, YEŞİL ENERJİ ÜRETİMİNE KATKI SAĞLIYOR. BU YÖNÜYLE NÜKLEER ENERJİ, ÇEVRECİ ENERJİ ÜRETİMİNİN EN ÖNEMLİ VE VAZGEÇİLMEZ PARÇALARINDAN BİRİDİR." DEĞERLENDİRMESİNDE BULUNDU.

ULUSLARARASI ATOM ENERJİSİ AJANSI (UAEA) BAŞKANI YUKİYA AMANO DA RUSYA'NIN KÜRESEL NÜKLEER ENERJİDEKİ ROLÜNÜN ÖNEMİNE İŞARET EDEREK, "RUSYA'DA NÜKLEER ENERJİ SEKTÖRÜNÜN GELİŞTİĞİNE VE YENİ ENERJİ ÜNİTELERİNİN İNŞA EDİLDİĞİNE ŞAHİT OLDUM. UAEA OLARAK BİZ NÜKLEER ENERJİYİ, ÖZELLİKLE DE NÜKLEER ENERJİYE YENİ KATILACAK OLAN ÜLKELERİ DESTEKLİYORUZ. BUNUN İÇİN DE BU ETKİNLİĞE DESTEK VERİYORUZ." DEDİ.

 AKKUYU NÜKLEER A.Ş. GENEL MÜDÜRÜ YURİY GALANCHUK:

“TEMMUZ’DA SANTRALIN TEMEL BETONU TAMAMLANACAK”

-FUARDA MGC BASŞKANI TURGAY DEMİRTASIN DA SORULARINI YANITLAYAN AKKUYU NÜKLEER A.Ş. GENEL MÜDÜRÜ YURİY GALANCHUK "AKKUYU NÜKLEER SANTRALİ SAHASINDA YAKLAŞIK BİN KİŞİ ÇALIŞIYOR, BÜTÜN ÇALIŞMALAR TAKVİME UYGUN ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR, BAZI ALANLARDA İSE İLERİDEYİZ"İFADELERİNİ KULLANDI.

 GALANCHUK AKKUYU NGS’NİN DEVREYE ALINDIĞINDA BÖLGEDEKİ TARIM ÇALIŞMALARININ ETKİLENMEYECEĞİNİ, DÜNYA GENELİNDE NÜKLEER SANTRALLERİN ÇEVRESİNDE TARIM YAPILABİLDİĞİNİ İFADE ETTİ.

AKKUYU NÜKLEER SANTRALİ’NİN DEVREYE GİRDİĞİNDE DENİZ SUYU SICAKLIĞINDA HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİK OLMAYACAĞINI VURGULAYAN GALANCHUK, ÇALIŞMALARDA ÇEVRE HASSASİYETİNİN ÖZENLE KORUNACAĞINI BELİRTEREK: “AKKUYU NGS'DE SAHA ÇALIŞMALARIN HIZLA DEVAM EDİYOR. BİZİM TAKVİMİMİZE GÖRE TEMMUZ BAŞLARINDA SANTRALİN TEMEL BETONU TAMAMLANACAK ARDINDAN ÜST YAPI TESİSLERİNİ KURMAYA BAŞLAYACAĞIZ. İNŞAAT SAHAMIZDA DOĞU LİMAN BÖLGESİNDE İNŞAATLAR VE MONTAJ TESİSLERİNİN HAZIRLANMASI DEVAM EDİYOR. ŞU AN SAHADA YAKLAŞIK BİN KİŞİ ÇALIŞIYOR, BÜTÜN ÇALIŞMALAR TAKVİME UYGUN DEVAM EDİYOR BAZI ALANLARDA İSE İLERİDEYİZ." ŞEKLİNDE KONUŞTU.

NÜKLEER SANTRALDEKİ REAKTÖRÜN KORUMA KABININ 400 TONLUK UÇAK ÇARPMASINA KARŞI DAYANIKLI OLDUĞUNU BELİRTEREK, RADYOAKTİF MADDELERİN SUYA KARIŞMASININ KESİNLİKLE SÖZ KONUSU OLMADIĞINI AKTARDI.

VATANDAŞI İLGİLENDİRME KONUSUNDA FARKLI YÖNTEMLERİ KULLANACAKLARINI VE AKKUYU NGS'NİN İNŞAAT SAHASINDA BİLGİLENDİRME MERKEZİ OLUŞTURACAKLARINI  İFADE EDEN AKKUYU NÜKLEER A.Ş. GENEL MÜDÜRÜ YURİY GALANCHUK: “ÜLKEYİ TEKNOLOJİK AÇIDAN NÜKLEER LİGE TAŞIYACAK OLAN AKKUYU NGS BİN 200 MEGAVATLIK 4 ÜNİTEDEN OLUŞACAK VE YAKLAŞIK 20 MİLYAR DOLARA MAL OLACAK. SANTRAL TAMAMEN DEVREYE GİRDİĞİNDE YILDA 35 MİLYAR KİLOVATSAAT ELEKTRİK ÜRETECEK. AKKUYU NGS PROJESİNİN YAKLAŞIK YÜZDE 40'LIK KISMINDA YER ALACAK TÜRK ŞİRKETLERİNİN İSE, MİLLİ EKONOMİYE ORTALAMA 8 MİLYAR DOLAR KATMA DEĞER SAĞLAYACAĞI HESAPLANIYOR.” ŞEKLİNDE KONUŞTU.

KANAL 33 MOBİL


HAVA DURUMU

MERSIN
 

GEREKLİ LİNKLER
 

 

 

 

 

 
ANKET

  Kanal33'ü hangi saatler içinde daha sık izlemektesiniz..?


     AKŞAM

     GECE

     SABAH

     ÖĞLEN
  
  


ANASAYFA          |          İLETİŞİM           |           KÜNYE           |           GİRİŞ SAYFAM YAP           |           SIK KULLANILANLARA EKLE          |          GİZLİLİK İLKELERİ

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
kanal33.com.tr © Copyright 2010-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA