ANASAYFA | HABER ARŞİVİ | VİDEO HABERLER | GÜNCEL | YEREL YÖNETİMLER | ULUSAL | SİYASET | KÜLTÜR SANAT | SPOR  

HABERLER | FACEBOOK : KANAL33 - INSTAGRAM : KANAL33 - TWITTER : MERSİNKANAL33 - WHATSAPP İHBAR HATTI : 0538 967 18 17    

SON DAKİKA |

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KKTC’DE | KANAL 33 TELEVİZYONU
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KKTC’DE...

TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN KKTC’YE DÜZENLEDİĞİ ZİYARET KAPSAMINDA BAŞKENT LEFKOŞA’DAKİ ERCAN HAVALİMANI’NDA RESMİ TÖREN İLE YAKLAŞIK BİN KİŞİ TARAFINDAN KARŞILANDI.

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’NE (KKTC) GERÇEKLEŞTİRDİĞİ RESMİ ZİYARET KAPSAMINDA BAŞKENT LEFKOŞA’DAKİ ERCAN ULUSLARARASI HAVALİMANINA GELDİ.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN HAVALİMANINDA KKTC’Lİ BAKANLARIN, MİLLETVEKİLLERİNİN VE İŞ ADAMLARININ KATILDIĞI BİR TÖREN İLE KARŞILANDI. YAKLAŞIK BİN KİŞİNİN İSE TÜRK BAYRAKLARI İLE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’I KARŞILADI.

KKTC’YE DÜZENLEDİĞİ RESMİ ZİYARET KAPSAMINDA BAŞKENT LEFKOŞA’YA GELEN CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, KKTC CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI İLE İKİLİ GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİ. GÖRÜŞMENİN ARDINDAN DÜZENLENEN ORTAK BASIN TOPLANTISINDA KONUŞAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, 24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDEN SONRA DÜZENLEDİĞİ İLK RESMİ ZİYARETLERİN AZERBAYCAN VE KKTC OLDUĞUNA DEĞİNDİ.

“ AZİZ MİLLETİMİN TEVECCÜHÜ İLE YENİDEN CUMHURBAŞKANI SEÇİLMEMİN ARDINDAN, ÜLKELERİMİZ ARASINDAKİ SARSILMAZ BAĞIN BİR GÖSTERGESİ OLARAK BUGÜN AZERBAYCAN’A BİR ZİYARET, ARDINDAN DA KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’Nİ ZİYARET ETMEKTEN MEMNUNİYET DUYUYORUM. HER ZAMAN KIBRIS TÜRK’ÜNÜN YANINDA DURDUK VE DURMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, KKTC’YE YAPILAN DESTEKLERE VURGU YAPTI.

“ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’Nİ DOĞU AKDENİZ’DE BİR ÇEKİM MERKEZİNE DÖNÜŞTÜREREK, KİŞİ BAŞINA DÜŞEN MİLLİ GELİRİ İKİ KATINA ÇIKARTMAK İLK HEDEFİMİZDİR. VE BU ORTAK ANLAYIŞLA, ORTAK AKILLA DEVAM EDECEKTİR”

ERDOĞAN,KKTC’Lİ DİPLOMATLARLA GERÇEKLEŞTİRİLEN GÖRÜŞMELERDE GÜNDEMDEKİ PEK ÇOK KONUYU DEĞERLENDİRDİKLERİNİ BELİRTTİ.

 

“KIBRIS MİLLİ DAVAMIZ. KIBRIS’TA ADİL VE KALICI BİR ÇÖZÜM BULUNMASI DA GAYEMİZDİR. ANCAK GAYRETLERİMİZE RAĞMEN ADADA KAPSAMLI ÇÖZÜMÜ HEDEFLEYEN SÜREÇLERİN SONUNCUSU TAM BİR YIL ÖNCE KIBRIS KONFERANSI’NIN SONUÇSUZ KALMASIYLA NE YAZIK Kİ SONA ERDİ”

ERDOĞAN, BAŞLATILAN ÇÖZÜM SÜRECİNİN SONA ERMESİNİN SEBEBİNİ İSE GÜNEY KIBRIS RUM KESİMİ’NİN KENDİSİNİ ADANIN TEK SAHİBİ OLARAK GÖRMESİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

“ARADAN GEÇEN 1 YILDA RUMLARIN BU ZİHNİYETİ NE YAZIK Kİ HİÇBİR ŞEKİLDE DEĞİŞMEDİ. KIBRISLI RUMLARIN KIBRISLI TÜRKLERLE ORTAK BİR GELECEK TASAVVUR EDEMEDİKLERİ KONUSUNDA ARTIK KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMAMALIDIR”

TÜRKİYE’NİN KKTC HALKINI ÇÖZÜMSÜZ MÜZAKERE SÜREÇLERİ KONUSUNDA YALNIZ BIRAKMAYACAĞINI SÖYLEYEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN , “KIBRISLI TÜRKLERİN BİR KIBRIS RUM DEVLETİNDE AZINLIK HALİNE GETİRİLMESİNE DE ASLA İZİN VERİLMEYECEKTİR. BİZ DOĞU AKDENİZ’DE İSTİKRARIN GÜÇLENMESİNE KATKI SAĞLAYACAĞINI BİLDİĞİMİZ BİR ÇÖZÜME, ÖZELİKLE ÇABALARIMIZI KARARLILIK VE İYİ NİYETLE YAPICI KATKILAR SAĞLAYARAK SÜRDÜRDÜK, SÜRDÜRÜYORUZ, SÜRDÜRECEĞİZ” İFADELERİNİ KULLANDI.

TÜRKİYE’NİN KKTC’DE HER KONUDA DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİNİ BELİRTEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, “KIBRIS’IN TÜMÜ İLE ETRAFINDAKİ EKONOMİK EN ALANLAR NOKTASINDA, DÜNYANIN BAKIŞI DEĞİL, ULUSLARARASI HUKUKUN GEREĞİ NEYSE BU HUKUKUN GEREĞİNİ DE TÜM KATILIMSILARIN YERİNDE ADİL OLARAK GÖRMESİ BEKLENTİMİZDİR. AKSİ TAKTİRDE GARANTÖR BİR ÜLKE OLARAK BUNUNDA GEREĞİNİ ULUSLARARASI HUKUK ÇERÇEVESİNDE, NASIL BUGÜNE KADAR ARADIYSAK, ARAMAYA DEVAM EDERİZ” DİYE KONUŞTU.

TEKİRDAĞ’IN ÇORLU İLÇESİNDE MEYDANA GELEN TREN KAZASINA DEĞİNEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN , “TEKİRDAĞ’DA MEYDANA GELEN KAZADA MALUM 24 KARDEŞİMİZ, BU TREN KAZASINDA ÖLDÜ. KENDİLERİNE ALLAH’TAN RAHMET, AİLELERİNE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM. TABİİ 120 CİVARINDA YARALI ONLARA DA ALLAH’TAN ŞİFALAR DİLİYORUM” DEDİ.

KANAL 33 MOBİL


HAVA DURUMU

MERSIN
 

GEREKLİ LİNKLER
 

 

 

 

 

 
ANKET

  Kanal33'ü hangi saatler içinde daha sık izlemektesiniz..?


     AKŞAM

     GECE

     SABAH

     ÖĞLEN
  
  


ANASAYFA          |          İLETİŞİM           |           KÜNYE           |           GİRİŞ SAYFAM YAP           |           SIK KULLANILANLARA EKLE          |          GİZLİLİK İLKELERİ

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
kanal33.com.tr © Copyright 2010-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA