ANASAYFA | HABER ARŞİVİ | VİDEO HABERLER | GÜNCEL | YEREL YÖNETİMLER | ULUSAL | SİYASET | KÜLTÜR SANAT | SPOR  

HABERLER | FACEBOOK : KANAL33 - INSTAGRAM : KANAL33 - TWITTER : MERSİNKANAL33 - WHATSAPP İHBAR HATTI : 0538 967 18 17    

SON DAKİKA |

BM DÜNYA GIDA PROGRAMI ÜLKE DİREKTÖRܒNDEN BAŞKAN KOCAMAZ’A ZİYARET | KANAL 33 TELEVİZYONU
BM DÜNYA GIDA PROGRAMI ÜLKE DİREKTÖRܒNDEN BAŞKAN KOCAMAZ’A ZİYARET...

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER DÜNYA GIDA PROGRAMI (WFP) ÜLKE DİREKTÖRÜ NİLS GREDE VE BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KALKINMA PROGRAMI TÜRKİYE ÜLKE DİREKTÖR YARDIMCISI SUHUKRUB KHOJİMATOV MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BURHANETTİN KOCAMAZ’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER DÜNYA GIDA PROGRAMI (WFP) ÜLKE DİREKTÖRÜ NİLS GREDE VE BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KALKINMA PROGRAMI TÜRKİYE ÜLKE DİREKTÖR YARDIMCISI SHUKRUB KHOJİMATOV BAŞKAN KOCAMAZ’A DÜNYA GIDA PROGRAMI’NIN TÜRKİYE’DE Kİ SURİYELİLERE VE DİĞER MÜLTECİLERE YÖNELİK ÇALIŞMALARINI ANLATTI.

VTR

ZİYARETTE TÜRKİYE’DE Kİ MÜLTECİLERİN BESLENME, BARINMA VE İSTİHDAM SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ NOKTASINDA NELER YAPILABİLECEĞİ KONUŞULDU.

VTR

TÜRKİYE’DE MÜLTECİLERLE İLGİLİ EN ÖNEMLİ PROBLEMİN İSTİHDAM OLDUĞUNU SÖYLEYEN NİLS GREDE, BELEDİYELERDEN BU KONUDA DESTEK BEKLEDİKLERİNİ İFADE ETTİ.

SES

“DÜNYA BANKASI İŞ-KUR’U VE AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI’NI MALİ AÇIDAN DESTEKLİYOR ANCAK 1.4 MİLYON MÜLTECİNİN SADECE 30 BİNİ ÇALIŞABİLİYOR. BİZ SADECE MÜLTECİLERE YARDIMCI OLUYORUZ. ANCAK KALKINMA AJANSI HEM MÜLTECİLERE HEM DE TÜRKLERE YARDIMCI OLUYOR. BİZ BİRLEŞMİŞ MİLLETLER DÜNYA GIDA PROGRAMI VE BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KALKINMA PROGRAMI OLARAK BELEDİYELERDE MÜLTECİLERİN ÇALIŞTIRILMASI HUSUSUNDA BİR PROJEMİZ VAR. HER AİLEDEN BİR YETİŞKİN BELEDİYEDE İSTİHDAM EDİLİRSE VE ÜCRETLERİ AVRUPA BİRLİĞİ’NDEN SAĞLANAN KAYNAKLA İŞ-KUR ÜZERİNDEN BELEDİYELERE ÖDENEBİLİR”

VTR

BAŞKAN BURHANETTİN KOCAMAZ İSE, TÜRKİYE’NİN İNSANI VE VİCDANİ GÖREV ÜSTELENEREK, GEÇMİŞTEN GELEN KÜLTÜR DEĞERLERİYLE BİRLİKTE VATANSIZ KALAN İNSANLARA KUCAK AÇTIĞINI SÖYLEDİ.

SES

 “GEREK BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GEREK AVRUPA BİRLİĞİ, TÜRKİYE’NİN ÜSTELENDİĞİ BU YARDIMSEVER GÖREVİN İÇİNİ DOLDURAMADILAR. İKİ YIL ÖNCE BUDAPEŞTE’YE GİTTİĞİMDE BİN 200 MÜLTECİNİN ÜLKEYE KABUL EDİLİP EDİLMEYECEĞİ KONUSUNDA REFERANDUM VARDI.  AMA ŞU ANDA TÜRKİYE’DE 4 MİLYON MÜLTECİ VAR. HER ZAMAN İNSANİ DEĞERLERE ÖNCELİK VERDİĞİNİ İDDİA EDEN AVRUPA MAALESEF BU KONUDA SINIFTA KALDI. TÜRKİYE’YE ‘SİZ SURİYELİLERİ KONUK EDİN, BİZ BUNUN KARŞILIĞINI VERECEĞİZ’ DEDİLER AMA O SÖZLERİNDE DE DURMADILAR”

VTR

BAŞKAN KOCAMAZ, MERSİN’DE YAPILAN ANKETLERDE BİR NUMARALI SORUNUN SURİYELİ VATANDAŞLARDAN KAYNAKLANAN SORUNLAR, İKİNCİ EN BÜYÜK SORUNUN İSE İSTİHDAM OLDUĞUNU VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK HİZMET İÇİN NİTELİKLİ PERSONEL ÇALIŞTIRMAK İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

SES

 “SAYIN CUMHURBAŞKANI’NIN 4 AY ÖNCE AÇIKLADIĞI RAKAMA GÖRE TÜRKİYE’NİN VERDİĞİ DESTEK 30 MİLYAR DOLARI AŞTI. TÜRKİYE’DE İŞSİZLİK ORANI %11 CİVARINDA. BU TÜRKİYE GENELİNDE DE MERSİN GENELİNDE DE BÖYLE. BURADA BAZI BELEDİYELERDE SURİYELİ İŞÇİLER ÇALIŞIYOR, ÜCRETİNİ DE İŞ-KUR VERİYOR. ANCAK ÜCRETİNİ İŞ-KUR ÖDESE DE BİZİM MERSİN’E HİZMET İÇİN NİTELİKLİ PERSONEL YETİŞTİRME ZORUNLULUĞUMUZ VAR. BELEDİYELER İŞSİZLERİN İSTİHDAM EDİLDİĞİ YERLER OLARAK GÖRÜLMEMELİ. BİZLER NİTELİKLİ PERSONELLERLE HİZMET ÜRETMEK ZORUNDAYIZ”

VTR

BAŞKAN KOCAMAZ, SURİYELİLERİN MUTLAKA BİR ŞEYLERLE MEŞGUL EDİLMESİ GEREKTİĞİNİ AKSİ TAKTİRDE PATLAMAYA HAZIR BOMBA GİBİ TÜRKLERLE ÇATIŞMAYA GİRECEK DURUMA GELDİKLERİNİ İFADE ETTİ.

SES

 “GECE GEÇ SAATLERE KADAR OTURUP, GÜRÜLTÜ YAPIP ÇEVRELERİNE RAHATSIZLIK VERİYORLAR. MAHALLEDE BÖYLE BİR OLAY OLDUĞUNDA BİZİM İNSANIMIZ RAHATSIZLIK DUYUYOR. ÇATIŞMA NOKTASINA GELDİLER. ÇOK ŞÜKÜR Kİ BASTIRILDI. BİZ 2016 YILINDA SURİYELİLER KONUSUNDA BİR ÇALIŞTAY YAPTIK. DAHA ÖNCE DE BUNLARLA İLGİLİ BİR ARAŞTIRMA YAPTIK. YAPTIĞIMIZ ARAŞTIRMAYA GÖRE BU İNSANLARIN %79’U BİR DAHA SURİYE’YE DÖNMEYİ PLANLAMIYOR. %11’İ DURUM DÜZELİRSE GİDERİM DİYOR. YALNIZCA %10’LUK BİR BÖLÜM DÖNMEYİ DÜŞÜNÜYOR. BİZ BU ÇALIŞMALARIN RAPORLARINI HÜKÜMETE İLGİLİ MAKAMLARA İLETTİK”

KANAL 33 MOBİL


HAVA DURUMU

MERSIN
 

GEREKLİ LİNKLER
 

 

 

 

 

 
ANKET

  Kanal33'ü hangi saatler içinde daha sık izlemektesiniz..?


     AKŞAM

     GECE

     SABAH

     ÖĞLEN
  
  


ANASAYFA          |          İLETİŞİM           |           KÜNYE           |           GİRİŞ SAYFAM YAP           |           SIK KULLANILANLARA EKLE          |          GİZLİLİK İLKELERİ

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
kanal33.com.tr © Copyright 2010-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA